×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۴ آذر - ۱۳۹۷  
true
false

شورای اقامه نماز استان کردستان به ریاست استاندار محترم و با حضور امام جمعه محترم سنندج،سرپرست ستاد اقامه نماز و مدیران عضو شورا برگزار شد.

پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید ،آقای عظیمی سرپرست ستاد اقامه نماز استان با تلاوت آیه ۴۱سوره حج و قرائت فرازهایی از منویات مقام معظم رهبری به اجلاسهای سراسری نماز و با اشاره به بندهایی از آیین نامه ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز مصوب هیات محترم وزیران گفت:با توجه به آیات نورانی قرآن مجید ،احادیث معصومین(ع) و منویات مقام معظم رهبری ،همه ما مسئول ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز هستیم و باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشیم .آقای عظیمی با ارائه گزارش مختصری از عملکرد ستاد اقامه نماز استان ،رئوس برنامه های پیش بینی شده برای سال ۱۳۹۷را بیان کردند .ایشان با اشاره به برخی از مشکلات  و موانع ،پیشنهاداتی در جهت کمک به توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز ارائه نمودند که مورد موافقت استاندار محترم و سایر اعضاء محترم جلسه قرار گرفت.

در ادامه امام جمعه محترم سنندج با اشاره به آیاتی از قرآن مجید  و احادیث ی از پیامبر اسلام (ص)در خصوص اهمیت نماز مطالبی بیان کردند  و ضمن تشکر از اقدامات ستاد اقامه نماز از مسئولین خواستند از برنامه های ستاد حمایت کنند.

جناب آقای مهندس مرادنیا استاندار محترم کردستان از حضور امام جمعه و مدیران در جلسه شورای اقامه نماز  تشکر کردند  و گفت:مطالب  و مباحث خوبی در جلسه مطرح گردید و امیدوارم برنامه هایی که توسط مسئول ستاد اقامه نماز استان مطرح گردید به خوبی اجرا شود  و همه مدیران باید به ایشان کمک کنند . آقای استاندار گفت:از اینکه امروز ما در مورد مهم ترین رکن دین که در قرآن  و احادیث  بسیار بر آن تاکید شده  است مشکل داریم ناراحت شدم و احساس نگرانی می کنم . باید آسیب شناسی کنیم و موانع و آسیب هارا رفع کنیم و شیوه های مختلف برای گسترش اقامه نماز بکار بگیریم و حتی از بعضی شیوه های قدیمی که خود خانواده ها مشوق بچه ها بودند استفاده کنیم .باید خانواده ها و آموزش و پرورش در دوره کودکی و نوجوانی بچه ها را به نماز  خواندن عادت بدهند. باید دست به دست هم دهیم و برای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز کارهای شایسته ای انجام دهیم . امامان جماعت در ادارات  فقط به خواندن نماز اکتفا نکنند بلکه باید نسبت به آشنا کردن کارکنان با احکام و مسائل دینی اقدام کنند و با بیان اهمیت نماز ،کارکنان و خانواده های آنها را به حضور بموقع و حداکثری در نماز های جماعت تشویق نمایند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false